Koučovánícentrum-04

Podstatou koučování je myšlenka, že změny nebývají vždy lehké, ale jsou vždy možné.

Co je to koučování?

Koučování je vhodnou metodou pro všechny, kteří chtějí ve svém životě efektivním způsobem uskutečnit změnu. Ať už se nacházíte ve fázi příprav, chcete lépe zvládat změny aktuální nebo se poučit ze změn, které již proběhly, pomůže vám koučování dostat z každé situace něco „navíc“ pro váš osobní rozvoj.

Koučování je dobré využít i pro oblasti, kde byste si změnu přáli, ale z nějakého důvodu je těžké ji nastartovat nebo dotáhnout do konce.

Kdo je kouč?

Kouč je v celém procesu vaším průvodcem, který nabízí otázky. Pomocí koučovacích otázek vám pomáhá dívat se na situace z netradičních úhlů pohledu, nacházet zajímavé odpovědi tam, kde byste je možná sami nehledali, odstraňovat bariéry, které brání v cestě vašemu snažení.

Koučovací techniky je možné využít pro široké spektrum témat, která mohou vycházet z vašeho profesního nebo osobního života, kdy se jedná o tzv. „life coaching“.

Hodí se pro každou oblast, ve které by pro vás bylo užitečné rozvíjet se, ať už se nacházíte na startovní čáře nebo je cíl už na dohled.